Winnaar vrijwilligersprijs 2020

Dit nieuwsbericht is verlopen.
7 januari 2021, 12.40 uur

De gemeente Lansingerland reikt traditiegetrouw bij de start van een nieuw jaar de Vrijwilligersprijzen uit. Ook dit jaar zijn deze prijzen uitgereikt maar op een andere manier dan voorgaande jaren. De prijswinnaars werden bekend gemaakt tijdens de online nieuwjaarsuitzending van Goedenavond Lansingerland op 6 januari. 

In de uitzending gaf burgemeester Pieter van de Stadt aan hoe trots hij is op alle vrijwilligers in onze gemeente. ‘Onze samenleving drijft op vrijwilligers. Zij vormen het cement van de maatschappij en zijn voor veel mensen onmisbaar. Daarnaast is het leuk om vrijwilligerswerk te doen. Vrijwilligers kiezen het werk dat bij hen past en zijn daarom gemotiveerd en vervullen hun functie met passie. Dat is mooi om te zien!’

Vrijwilligers voorgedragen

Inwoners van Lansingerland hadden eind 2020 de mogelijkheid om via het VIP (Vrijwilligers Informatiepunt) Lansingerland vrijwilligers voor te dragen voor de Vrijwilligersprijs 2020. Er waren in totaal 16 genomineerden verdeeld over drie categorieën: Individuele vrijwilligers, groepen en vrijwilligers in coronatijd. Deze nominaties zijn beoordeeld door een jury van gemeenteraadsleden onder leiding van voorzitter Pieter van de Stadt. Zij kregen de moeilijke opgave om per categorie één winnaar te kiezen.

Tijdens de uitzending van Goedenavond Lansingerland werden filmpjes getoond waarin wethouder Ankie van Tatenhove vanuit Theater ’t Web in Bleiswijk de genomineerden en de prijswinnaars bekend maakte. Net als de burgemeester sprak ook zij haar grote waardering en dankbaarheid uit voor het belangrijke werk dat de vele vrijwilligers voor onze gemeenschap doen. Vervolgens noemde zij per categorie de genomineerden en de uiteindelijke winnaar en gaf daarbij een toelichting.

Genomineerden Categorie individuele vrijwilligers

 • Joke Kooimans, vrijwilliger van speeltuin De Kievit
 • Brigitte Ammerlaan, vrijwilliger van CBS de Regenboog, ze geeft o.a. trainingen in lezen en schrijven
 • René van Rooijen, voorzitter van Muziekvereniging Concordia Bergschenhoek
 • Fadhel al Jawrani vrijwilliger in technieklessen op CBS de Regenboog.

Wethouder Ankie van Tatenhove: ‘Deze vier genomineerden leveren allemaal fantastisch werk! De jury stond voor een lastige keuze omdat iedereen deze prijs verdient. Wat uiteindelijke de doorslag gaf is dat deze vrijwilliger al meer dan 20 jaar actief is bij de vereniging! Zij staat altijd klaar en bezorgt jong en oud een mooie dag.  

De winnaar in deze categorie is Joke Kooimans, vrijwilliger bij speeltuin De Kievit!’

Joke ontving haar prijs uit handen van de burgemeester. ‘Ik ben blij verrast. Ik vind het na zoveel jaar nog steeds erg leuk om dit vrijwilligerswerk te doen. De dankbaarheid van iedereen en met een hechte groep vrijwilligers bezig zijn met iets unieks, dat is allemaal zo ontzettend mooi. We werken hard met elkaar en daarnaast is het ook erg gezellig. We hopen wel weer snel wat meer te kunnen en mogen doen komend seizoen. Maar dat komt vast goed.’ 

Genomineerden categorie vrijwilligers groep

 • Coöperatieve vereniging Nieuwe Lansinger Stroom
 • Tandemprojecten van Humanitas Lansingerland
 • Kledingbank Lansingerland
 • Vrijwilligers van de Formulieren Brigade en het Samen Doen spreekuur
 • Rataplan Lansingerland
 • TV team van RTV Lansingerland
 • Scouting Bleiswijk
 • Vrijwilligers van De Nieuwe Lansingh

Wethouder Van Tatenhove: ‘Al deze acht organisaties draaien dankzij de inzet van vele vrijwilligers. Zij  zorgen er met elkaar voor dat deze belangrijke organisaties in Lansingerland  kunnen bestaan! De winnaar is de organisatie die altijd klaar staat en mensen op een laagdrempelige manier helpt. Zij kijken niet alleen naar wat iemand nodig heeft maar geven ook passend advies.

De winnaar in de categorie Groep is de Kledingbank Lansingerland!’

Voorzitter van de Kledingbank Lansingerland, Hans Hameeteman: ‘Ik ben trots op deze prijs! Het voelt als een waardering voor de vele uren die wij met alle vrijwilligers in ons werk steken. Door corona zijn er meer mensen met schulden en is er meer behoefte aan kleding. We voorzien mensen niet alleen van kleding, maar we bieden soms ook wat extra begeleiding, bijv. bij een sollicitatie. Hoe presenteert iemand zichzelf dan op de juiste manier. Ook bieden we een luisterend oor aan diegene die dat nodig heeft. Fijn dat door deze prijs onze vrijwilligers eens goed in het zonnetje worden gezet!’

Categorie corona vrijwilliger

 • De heer en mevrouw Bijvoet die in de coronatijd samen boeken naar mensen thuis hebben gebracht van Bibliotheek Oostland
 • Kevin Knowles die een boodschappendienst voor ouderen heeft opgezet
 • Belvrijwilligers van stichting Vier het Leven en
 • Vrijwilligers van de maaltijdservice en boodschappendienst van Welzijn Lansingerland!

Wethouder van Tatenhove: ‘Deze coronatijd heeft voor veel flexibiliteit en improvisatievermogen  bij mensen gezorgd. Er zijn veel mooie,  nieuwe initiatieven ontstaan. Daarom deze, hopelijk eenmalige, corona-categorie. De jury heeft ook hier nadrukkelijk aangegeven dat de keuze moeilijk was en alle genomineerden goud waard zijn voor onze gemeente. Daarom voor iedereen, ook voor de vrijwilligers die niet zijn genomineerd, een enorm compliment voor het vele werk dat de afgelopen tijd is verzet. De winnaar heeft er met enorm veel vrijwilligers voor gezorgd dat iedereen die dat zelf even niet kon toch aan eerste levensbehoeften kwam. Daarnaast hebben zij ook nog extra hard gewerkt om alles coronaproof te doen.

De winnaar in de categorie corona: de vrijwilligers van de maaltijdservice en boodschappendienst van Welzijn Lansingerland!

Vrijwillig Coördinator Boodschappendienst Astrid Vreugdenhil: ‘Dit is geweldig, dank u wel! Wij doen de boodschappen en verzorgen maaltijden voor vooral kwetsbare ouderen. Dit is erg belangrijk, zeker nu. Niet alleen de boodschappen en de maaltijden, ook het persoonlijke contact is van belang voor deze mensen. Wij hopen dit nog lang te kunnen blijven doen met al onze vrijwilligers.’    

Alle winnaars, van harte gefeliciteerd!

De hele uitzending van Goedenavond Lansingerland kijkt u terug via het YouTube kanaal van RTV Lansingerland.

Zoekt u vrijwilligerswerk? Neem dan eens een kijkje op www.viplansingerland.nl.

Meer nieuws

Koningsdag 2024 in Lansingerland

Uitnodiging voor de 4 mei herdenkingen