Laatste editie Expeditie Lansingerland deze zomer

2 juli 2025, 12.56 uur

Expeditie Lansingerland stopt. Na jaren vol leuke en actieve vakanties is het tijd voor een afsluitende editie. In de eerste 2 weken van de zomervakantie, vanaf 18 juli 2025, kunnen kinderen van 4 tot en met 18 jaar uit Lansingerland nog 1 keer meedoen aan een leuk sport- en cultuurprogramma.

Er zijn sportieve, creatieve en muzikale workshops. Elke activiteit kost € 2,-. Aanmelden kan vanaf 4 juli via de SBG-app of via de website van Expeditie Lansingerland. Het volledige programma staat sinds 27 juni al online.

Expeditie Lansingerland begon in coronatijd, met geld uit het Nationaal Programma Onderwijs vanuit de rijksoverheid. Het doel van de Expeditie was om kinderen een leuk vakantieprogramma te bieden én hen te stimuleren om in beweging te komen en kennis te maken met sport en cultuur. Dat is gelukt, want in 2023 waren er 157 workshops met 1.325 deelnemers. En in 2024 waren dat er 165 met 1.462 deelnemers! De subsidie is nu op. Gelukkig ligt corona achter ons en kunnen kinderen weer volop meedoen aan de reguliere sport- en cultuuractiviteiten.

Urban Sport & Art Event

Als speciale afsluiting van Expeditie Lansingerland is er deze zomer het Urban Sport & Art Event op zaterdag 19 juli. Jongeren kunnen dan van 10.00 tot 18.00 uur meedoen aan gratis workshops en wedstrijden. Leef je uit met activiteiten zoals Chase tag, freerunnen, graffity spuiten, een DJ workshop, upcycle streetart en nog veel meer. Meer informatie vind je op de website van het Urban Event.

Komende activiteiten in Lansingerland

Hoewel Expeditie Lansingerland stopt, blijft er genoeg te doen in onze gemeente. Van 19 tot en met 28 september zijn de Lansingerlandse Sportweken waarbij kinderen gratis kennis kunnen maken met allerlei sporten. Ook is er op 20 september de Open Cultuurdag. Dit zijn geen vakantieactiviteiten, maar wel leuke momenten om kennis te maken met sport en cultuur in Lansingerland. Meer informatie hierover volgt later.

Activiteiten via verenigingen

Na deze zomer organiseert de gemeente dus geen centraal vakantieprogramma meer. Sport- en cultuurverenigingen kunnen er zelf voor kiezen om in de vakantie iets aan te bieden. Houd daarom de websites en sociale media van verenigingen in de gaten voor het aanbod.

Meer nieuws

Redder bedankt met heldenpenning

Vakantiepaspoort weer verkrijgbaar